Dolandırıcılık suçu ve dolandırıcılık yöntemlerine dair bilinmesi gereken her şey

Sizden Gelenler

Sözde 'Hukuk Bürosu' adıyla dolandırıcılık


Merhaba, kendini hukuk bürosu olarak tanıtan bir takım dolandırıcıların iki kere üst üste bana attıkları mesajlardan rahatsız olmam ve başkalarının bu mesajlara kanıp dolandırılmamaları için bu vakayı sizinle paylaşıyorum. Sizde sitenizde insanları bilgilendirme amaçlı paylaşırsanız sevinirim.

Bankadan aradığını söyleyen dolandırıcı

"Bu gün beni 0850 360 05  04numaralı hattan cep telefonumu arayan kişi "Bankanızdan arıyorum,adım Gizem her şeyden önce güvenliğiniz için konuşmamız kayıt altına alınacaktır" dedikten sonra, banka kredi kartımın kayıp ve çalınmaya karşı sigorta süresinin sona erdiğini, yıllık sigorta işlemini yinelemem gerektiğini, bu gün son gün olduğunu, istemiyorsam iptal edebileceğimi söyledi. Ben de böyle bir sigorta işlemini hatırlamadığımı, ayrıca istemediğimi ifade ettim...." devamı için tıklayınız.

"İnternetten telefon satarken dolandırıldım"
Gönderen: Aydın Ö., İzmir, 16 Mayıs 2017 22:39

Merhabalar,
Dolandırıcılık ile ilgili bir site kurduğunuz ve paylaşımlarını için teşekkürler. Başıma gelen dolandırıcılık olayını paylaşmak istiyorum.
İzmir’de oturuyorum. Değeri yüksek fotoğraf makinemi ikinci el satış yapılan bir sitede ilana verdim. Geçen ay bir vatandaş aradı, İstanbul'da olduğunu ve makineyi almak istediğini söyledi. “İstanbul’da tanıdığınız varsa siz ona yollayın ben de görüp deneyip elden teslim alayım” dedi. Makul görünen bu teklifi kabul ettim. devamı için tıklayınız.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuzu yazdıktan sonra "Yorumlama biçimi" bölümünden "anonim" seçeneğini seçtikten sonra "yayınla" bölümüne tıklayın.

Öne Çıkan Yayın

Whatsapp'ta yayılan "Migros ücretsiz hediye kuponu dağıtıyor" dolandırıcılığı

Whatsapp'ta yayılan aşağıdaki mesaj kullanıcıları sahte siteye yönlendiriyor. Yönlendirilen ekranda bu tür sitelerde sıklıkla görülen...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Etiketler